Çocuğunuzun sizden korkması iyi bir şey değildir. Bu, saygı değildir. Bu yaptığınız kontroldür.

Çocuğunuzun, siz onu sevin diye her söylediğinize itaat etmesi iyi bir şey değildir. Bu yüksek standartları olmak değildir. Bu, manipülasyondur.

Çocuğunuzu, sizin bir zamanlar olmak istediğiniz kişi olmaya zorlamak iyi bir şey değildir. Bu, onun için en iyisini istemek değildir. Bu, hayatı onlar aracılığıyla yaşamaya çalışmaktır.

Çocuğunuzun temel ihtiyaçlarına ulaşımını, ona ceza vermek amacıyla engellemek iyi bir şey değildir. Bu onları terbiye etmek değildir. Bu, onları alıkoymaktır.

Çocuğunuza herhangi bir cinsiyet kimliği veya cinselliğini nasıl yaşayacağını dikte etmek iyi bir şey değildir. Bu, onları normalleştirmeye çalışmak değildir. Bu, onlara baskı uygulamaktır.

Çocuğunuzu, sizin düşüncenize göre herhangi bir ortalamanın altında diye, görüntüsü veya zekası nedeniyle azarlamak iyi bir şey değildir. Bu, onu güçlendirmeye çalışmak değildir. Bu, zorbalıktır.

Çocuğunuzdan öfkenizi çıkarmak iyi bir şey değildir. Bu, ebeveynlik değildir. Bu, istismardır.

 

Ebeveynleriniz ile aranıza mesafe koymakta hiçbir şekilde sorun yoktur. Bu sevgisizlik değildir. Bu, bazen, kendiniz için iyi ve gerekli olandır.

 

Ç.N. : Tam olarak 7 yıldır öz babamla hiçbir iletişimim yok. Annem, o ve ben çoğunlukla aynı evde yaşıyor olsak da. Hayatımda akıl sağlığım/beden bütünlüğüm aslında tümüyle kendim için yaptığım en iyi şeydi diyebilirim..

 

untitled

 

Reklamlar